Geplaatst in Huis, tuin en keuken, Recepten

Vier de Herfst met Pompoentaart en Peren

Het kan nog net, genieten van de herfst. Snel, want er is nachtvorst op komst en dan zullen ook de laatste bladeren van de bomen vallen. Het was een prachtig najaar, mooie tinten in het bos gecombineerd met zachte temperaturen. Afgewisseld door dreigende luchten gevolgd door felle buien en dan natuurlijk prachtige regenbogen. We hebben zelfs een enkele mistige morgen gehad.

Van de week zag ik de schaduw van mezelf fietsen langs de rietkragen aan de overkant van de Mark. Bij de ondergaande zon was dat een mooi herfstig plaatje. Snel naar huis gegaan want ik ging pompoentaart maken en de peertjes die al een tijdje lagen te wachten, stoven.

Een naan-taart met pompoen en paddenstoelen

Oma’s stoofpeertjes

Vier peren was de oogst uit eigen tuin dit jaar, net genoeg voor een nagerecht voor twee personen. Het zijn Gieser Wildemannetjes, de lekkerste stoofperen die er zijn. Ooit had een Hollandse Grootgrutter rond kerst stoofperen als vers-pakket. Daarna tot mijn spijt nooit meer gezien, maar gelukkig heb ik de wikkel bewaard. De geconcentreerde rodenbessensap heb ik gewoon gevonden bij de bakproducten.

Al snel is mijn keuken met de heerlijkste geuren gevuld. Het kruidige van de kerrie, het zepige van de koriander gemengd met het zoet fruitige van de peren met kaneel. Passen die geuren ook bij jouw idee van de herfst?

Ben benieuwd naar jouw reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.