Het komt steeds dichterbij. Op zondag 14 augustus is het zo ver. In het park bij de Nicolaaskerk in Zoetermeer maak ik op verzoek van bezoekers een gedicht of zeer kort verhaal. Ik doe dat samen met andere leden van de prozagroep. Een paar weken geleden leek het me wel stoer voorbij elke gêne te gaan, maar nu de datum dichterbij komt krijg ik buikpijn.
Hoe ga ik dat aanpakken?
Gelukkig kan ik nog oefenen. Misschien vinden mensen het leuk om een portret mee te krijgen, van hun zelf of van een geliefde. Ik denk aan een triolet.
Wat is een triolet eigenlijk?
Een triolet, een rondeau simple of een rondelet is een Franse dichtvorm uit het begin van de 14e eeuw. Eigenlijk is het een rondeel van acht versregels, rijmschema ABaAabAB. De benaming ‘triolet’ dateert uit de 16e eeuw en slaat op de drie versregels 1, 4 en 7 die identiek zijn. De versregels 2 en 8 zijn eveneens identiek.
Mijn triolet wordt met het beantwoorden van de volgende vragen eigenlijk een portrelet.
1. Iets waar de persoon voor staat
2. Iets over het uiterlijk van de persoon
3. Een vraag die je wilt stellen
4. = 1
5. Wat zei deze persoon
6. Wat is je bijgebleven
7. = 1
8. = 2
Laat ik beginnen met Femke Halsema. Ik heb net het boek pluche van haar gelezen. Deze week maakte ze bekend dat ze stopte met twitteren. De laatste stap uit de Haagse schijnwerpers. Het tweede portrelet gaat over een andere mooie vrouw; mijn schoonzus Heleen Vaessen die net een eigen verloskundige praktijk is begonnen in Pijnacker.
Femke Halsema
Je bedreef integere politiek
Met je stralende ogen en donkere krullen
Was je echt niet gehecht aan het pluche?
Je bedreef integere politiek
‘Het belangrijkste is de democratische rechtsstaat’
Paars plus had het moeten worden voor jou
Je bedreef integere politiek
Met je droevige ogen en donkere krullen
Heleen Vaessen
Helpt je bevallen vanuit eigen kracht
Een sterke vrouw met zachte ogen
Bestaan roze wolken echt?
Helpt je bevallen op eigen kracht
‘Je weet zelf het beste hoe het moet’
Vroedvrouw vanuit passie
Helpt je bevallen vanuit eigen kracht
Een sterke vrouw met zachte ogen
Afbeeldingen zijn van Heleen Vaessen
Wat bijzonder dit, ben heel benieuwd
hoe je het gaat ervaren. Spannend!
LikeGeliked door 1 persoon
Ik beloof je er iets over te schrijven 😉
LikeGeliked door 1 persoon