Nostalgie
Eindelijk mag ik een keer in het houten huisje slapen op de camping Terre Ferme bij Condal. Dat is voor ons een bekende plek. We kampeerden daar zo’n drie keer eerder. Vanuit de caravan hadden we uitzicht op dat huisje en het leek me knus om daar een keer te slapen. Nostalgie natuurlijk, het deed me denken aan de vakantiehuisjes van vroeger. Op weg naar onze bestemming in de Provence grijp ik mijn kans om hier te overnachten.
We ontmoeten de nieuwe eigenaren, een Nederlands stel met een klein jongetje. De vorige eigenaren, ook Nederlanders zijn in het dorpje Condal zelf gaan wonen. Ze hebben hun weg in de gemeenschap gevonden en zijn nog steeds de spil van muziekavonden op de camping.
Het groen op de camping is in de loop der jaren flink gegroeid. Je kampeert er nu veel beschutter. Mooi om te zien dat het plan van de oorspronkelijke eigenaren goed heeft uitgepakt. Vergelijk deze foto’s uit 2015 maar eens met die nu op de website staan.


En, wat betreft die nostalgie, het klopte helemaal, inclusief de muggen die ons ’s nachts vonden.
Nergens naar toe
De reis gaat verder, een week verblijven we in Saint Cannat. Dat is een stadje vlak bij Aix en Provence. Rene en Aurélie hebben hier een oude boerderij verbouwd tot een mooi woonhuis met gastenverblijven. De tuin is een droom en ’s avonds prachtig verlicht.


Op zo’n plek hoef je toch nergens meer naar toe? Toch vinden we dat we in beweging moeten komen. We wandelen naar wijnhuizen in de omgeving, gaan een dagje naar zee en bezoeken het plaatsje Lacoste. Hier klimmen we naar het kasteel met dezelfde naam. Als er weer eens een schandaal was trok Markies De Sade zich hier terug. We hebben het dan over de periode tussen 1763 en 1778. Daarna is het dorp en het kasteel in verval geraakt. Pierre Cardin heeft het kasteel en het dorp tussen 2001 en 2005 laten renoveren. Het is nu toevluchtsoord voor kunstenaars, jaarlijks is er een festival met muziek en theater.
Nog meer wijn
Op weg naar huis overnachten in wijnhuis Deveney midden in de bourgogne. We worden direct uitgenodigd om wijn te komen proeven. Puligny-Montrachet is een verstild dorpje in de wijnstreek rondom Beaune. Alles ademt er dure wijn, de pakhuizen, de statige herenhuizen waar meestal een proeflokaal in gevestigd is. De plaatselijke supermarché is er al lang vertrokken. Ergens in een klein straatje vinden we nog wel een boulangerie.


Wat is jouw favoriete vakantiebestemming?

Mooie reis en natuurlijk dozen met die dure wijn meegenomen.
LikeLike
Om ons zelf een beetje te beschermen, gaan we meestal lopend
LikeGeliked door 1 persoon